Dvere bungalov Kravany - do kotolne automatický prah
  • jednokrídlové interierové dvere
  • buk
  • lak ICLA
  • kľučky TUPAI
Dvere z dubu, šikmé v podkroví -Smokovec
  • interiérové dvere z buku
  • šikmé v podkroví
  • lak transparetný
Starý dub dom<br>Batizovce
  • dubové dvere
  • prevedenie Starý dub
  • transparentný lak

Výhody dverí z masívu

Predchádzajúci článok: Kartáčované interiérové dvere

Tento článok vznikol úplne náhodou. Bol u nás zákazník a pýtal sa na výhody dverí z masívu, prípadne nábytku všeobecne, oproti iným materiálom pripomínajúcim vzhľad dreva ako napríklad lamináty. Bez váhania som vystrelil: „Je to rokmi overený zdravotne nezávadný materiál!" Videl som na ňom, že by si prial trošku silnejšie argumenty. Pripravili sme preto článok, v ktorom zhrnieme výhody postelí, nabytku či dverí z masívu.

Rokmi overený a ekologický.

Asi by sme klamali, keby sme tvrdili, že drevo ľudstvo na nábytok používa po stáročia, pretože sa im nepáčili lepenky. Nábytok z masívu bol v minulosti používaný hlavne kvôli vlastnostiam dreva, ktoré zabezpečujú jeho dobrú spracovateľnosť a trvácnosť. Z toho plynú aj výhody, ktoré dodnes, možno podvedome, využívame. Drevo je prírodným ekologickým materiálom, ktorý je zahrňovaný medzi obnoviteľné zdroje. Masívny nábytok, ako aj interiérové dvere z masívu, vznikajú lepením úzkych pásov dreva a tým je docielené, aby sa hotový výrobok neohol, nevykrútil alebo nepopraskal.

Trvácnosť a opravy.

Interierové dvere Stolárstvo KENDRA Kravany okres Poprad

Neexistuje lepší materiál, čo sa týka údržby nábytku, ako drevený masív! Je viacero faktorov, ktoré vplývajú na životnosť dverí a nábytku ako takého, a na každý existuje spôsob ako ho eliminovať tak, aby drevo vyzeralo aj po rokoch ako nové. Masív môže pôsobením vlhkosti, slnečných lúčov či usadzovania prachu meniť svoju farbu i povrch. Výhoda dreva je tá, že náterom vieme povrch ochrániť, a ak nepomôže ani povrchové ošetrenie, je možné opraviť drevený nábytok mechanicky. Taktiež dodatočné úpravy sú oveľa elegantnejšie a výsledkom je, že výrobok vyzerá ako nový, čo pri laminátových úpravách sotva dosiahnete.

Vplyv na klímu a zdravie.

Niet pochýb, že drevo vnáša do domu aj teplo a vplýva na našu náladu. Nie je to len fráza, ktorou sa kde – kto oháňa. Drevo môže mať pozitívny vplyv na mikroklímu v interiéri. Jeden centimeter kubický dreva môže pri teplote 20° C absorbovať a uvoľňovať 25 mg vody pri zmene svojej vlhkosti od 7 do 13%. Drevo sa tak stáva do istej miery regulátorom stavu vlhkosti v interiéri. Zmeny na drevenom nábytku ľuďom často napovedajú, že v ich domácnosti nie je niečo v poriadku. Ak hľadáte čisto prírodný, zdravotne nezávadný a teda aj ekologický výrobok, potom nie je iná voľba ako masív. Zariadiť interiér svojho príbytku nábytkom a dverami z masívu je najlepší spôsob, ako si nasťahovať zdravie a prírodu domov.

Štefan Kednra          

 +421 (0)905 904 332

Kontaktný formulár - bežná komunikácia
Cenové ponuky - žiadosti o cenové ponuky

Výroba prepracovaných, elegantných
interiérových dverí na mieru
s dovozom a montážou po celom Slovensku
Stolárstvo Štefan KENDRA
KENdoor style, s.r.o Veterná 460/13, 05801 Ganovce
Prevádzka:Kravany 237, 05918 Kravany okres POPRAD
+421 (0)905 904 332