Industriálne dvere v Trnave
 • Industriálne dvere
 • dubové, bezfalcové
 • transparentný olej
Masívne dubové interiérové dvere Košice
 • masívne, dubové dvere
 • olej Osmo
  polomat
Dubové dvere s hladkou dyhovanou výplňou - Bratislava
 • jednokrídlove otváravé dvere
 • dub, hladká dyhovaná výplň
 • lak CROMA, kľučka TUPAI

Automatické prahy a ich použitie

Automatické prahy  (padacie prahy) sú vhodné do masívnych dverí, ktoré predeľujú miestnosti s rozličnými teplotami. Napríklad medzi kuchyňou a špajzou alebo chodbou a garážou.

Veľkým plusom automatických prahov oproti klasickým dreveným prahom je, že zachovávajú bezbarierový interier a i napriek tomu plnia zvukovú a aj tepelnú izoláciu a sú skoro neviditelné.

Existuje niekoľko druhov automatických prahov  (padacích prahov), ktoré sa od seba líšia poskytovanými výhodami ale samozrejme i cenou. Vo všeobecnosti ale tým, že automatický prah tvorí nepriepustnú barieru voľnému prechodu vzduchu medzi miestnosťami okrem tepelnej pohody vo vykurovanej miestnosti sa znižujú náklady na energie, ale napríklad ak ide o oddelenie garáže, kotolne, či kuchyne od ostatných miestností budovy automatický prah zabraňuje i prieniku dymu a pachov.

 

Automatické prahy sú osadené v interiérových dverách (ale samozrejme i exteriérových dverách) v drážke a v spodnej časti majú tesniacu gumu. Prah sa pri zatváraní dverí spúšťa z drážky k podlahe a dokonale k nej prilne. Naopak pri otvorení dverí sa automatický prah vsunie nazad do dverí.

Automatický prah osadený v interiérových dverách musí pri zatvorených dverách po celej dĺžke dokonale dosadnúť na podlahu. To sa reguluje na strane pántov pomocou dvoch skrutiek na reguláciu prítlaku lišty.

Vnútorný nastavovací mechanizmus umožňuje utesnenie maximálnej medzery pod dverným krídlom cca 15mm. Ak je medzera ešte väčšia existujú i automatické prahy, ktoré  utesnia škaru pod dverami až 20mm veľkú.

 

Nasledujúci článok: Kartáčované interiérové dvere

 +421 (0)905 904 332

Kontaktný formulár - bežná komunikácia
Cenové ponuky - žiadosti o cenové ponuky

Výroba prepracovaných, elegantných
interiérových dverí na mieru
s dovozom a montážou po celom Slovensku
Stolárstvo Štefan KENDRA
KENdoor style, s.r.o Veterná 460/13, 05801 Ganovce
Prevádzka:Kravany 237, 05918 Kravany okres POPRAD
+421 (0)905 904 332